Mosha Works

Siz çantanızı seçmezseniz o sizi seçer!

Çanta, aslında eşyalarımızı içine tıkıştırdığımız nesnel bir öğe değildir. Stilinizi tamamlayan ve sizi tanımlayan araçtır bir nevi. Kalitesiz görünüme sahip bir çanta her ne kadar şık olduğunuzu düşünsenizde sizi aşağıya çeker.

Çanta nasıl seçilir? Seçilirken nelere dikkat edilmelidir.

  1. Kullanım amacı: Her ne kadar artık zamansız modaya ayak uydursak da şık bir davete katılırken, plastik bir çanta tercih edilmez heralde, edilebilir mi yoksa?
  2. Materyal seçimi: Plaja giderken ya da yağmurlu bir havada kullanacağınız deri çantanız sizi gün sonunda üzebilir. Neden mi? Deri materyalinin su ile temas etmemesi gerekir
  3. Peki ya deri görünümlü yüksek maliyetli çantalar? Neden deri çanta almaktan kaçınıyoruz, fiyatından dolayı mı? Yıllar içinde poliüretran çantalara harcadığınız bütçeyi hesaplar mısınız, emin olun şu anda torunlarınıza miras bırakabileceğiniz en az 5 adet deri kaliteli çantanız olurdu.

 Türkiye tekstil, kumaş konusunda Dünya’da hatrı sayılır bir yerdeyken, deri işçiliği konusunda Türkler’e diyecek bir söz bulunamıyor olsa gerek. İşinin erbabı, bu işlere yıllarını vermiş bir çok usta ülkemizde. Bununla birlikte özellikle genç tasarımcıların Türkiye’deki deri performansını farkedip, çanta tasarlayarak satışa sunması ayrıca takdire ve desteğe değer nitelikte. Sosyal medyanın gücüyle birlikte son 4 yılda ülkemizde Türk Çanta tasarımcılarının sayıları arttığı gözlemleniyor. Mosha Works yeni keşfettiğim ve keşfettiğim günden bu yana çantalarını kullanmaktan vazgeçemediğim bir marka. İşciliği ve deri kalitesi konusunda tam not alır, fiyat konusunda kalitesi ve kategorisinde değerlendirildiğinde oldukça başarılı makul.

Siz çantanızı seçmezseniz o sizi seçer.

 

 

İlgini çekebilir

Yorum Yapın