Stil Akademisi Atölye (10 Şubat 2018)

Gittikçe çoğalıyoruz…

Üretime hevesli, ilgili ve becerikle 7 yeni katılımcı ile eğlenceli, bol bilgili, tasarımlı ve dikişli bir atölye daha gerçekleştirdik.

Temel malzeme ve tedarik edilebilecek yerlerlerin bilgileri ile başlayan atölye çalışmamız, kumaş, ip ve dikiş makinesi eğitimiyle devam etmektedir.

Atölyemize katılmanız için herhangi bir tasarım uzmanlığınızın olmasını gerek olmamakla birlikte, elinize makas almamış, ipliği iğneye geçirmemiş ve dikiş makinesine hiç oturmamış olabilirsiniz. Günün sonunda bunların hepsini öğrenerek, tasarımınızı oluşturup dikerek atölyede ayrılacaksınız.

Atölye çalışmamızda;

  • Temel malzeme bilgileri ve tedarik noktaları
  • Kullanılan KAI marka kumaş makaslarını ve bir çok terzilik malzemesini Eminönü’ne gitmeden aynı uygun fiyata www.goblen.com adresinden tedarik edebilirsiniz.
  • Dikiş Makinası kullanımı: BERNETTE Seville 3 ve BERNETTE Sew&Go 5 modeli ile; masura sarma, ip geçirme, manuel ilik açma, sürfile ve süs dikişi
    -BERNETTE B44 Funlock Overlock makinesi kullanımı eğitimini aldılar.
  • Tasarım olarak, Lastikli “kiloş etek dikimi” ni öğrenen katılımcılar, atölye sonunda kendi eteklerini diktiler.
  • Tasarımlarını başarıyla tamamlayan katılımcılarımız Stil Akademisi sertifikasının yanında, bir çok bilgi, hediye ve mutlulukla atölyeden ayrıldılar.

 

7’den 70’e, farklı meslek gruplarından bir çok kişiyle üretiyoruz…

Üretmek belli bir zümre, eğitim ya da yaş grubuna ait değildir: ister çalışın, ister okuyun, iste evde olun yapmak istedikten sonra gözünüzden uyku aksa da, çocuğunuz ayağınıza dolansa da, yarın sınavınız olsa da, gözünüz biraz az görse de; yaparsınız!

Atölye’de kullanılan makineler:

 

Atölye sonunda, her katılımcı kendi eteğini dikerek, Stil Akademisi sertifikası almaya hak kazandı.

Atölyelerimize katılmak için, iletişim bölümünden bize mail atabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir sonraki atölyede görüşmek üzere…

 

İlgini çekebilir

Yorum Yapın